Szövet vagy bőr?

A kérdés kézenfekvő, azonban a válasz már korántsem egyszerű.  Manapság bőr és szövet tekintetében egyaránt olyan óriási választék áll a rendelkezésünkre, amely sokszor zavarbaejtő. És itt nem kizárólag a színről van szó, hanem a bevonóanyag kidolgozottságáról, a textúrájáról, a tartósságáról, a megjelenéséről, a kezelhetőségéről… és még ki tudja, mennyi minden egyéb szempont játszhat szerepet a döntésben.

Azt mindenesetre leszögezhetjük, hogy ülőgarnitúránk bevonatának kiválasztását befolyásolja a bútor jellege, életterünk stílusvilága, egyéni ízlésünk és persze a korábbi bútorainkkal szerzett tapasztalataink. Régen nem igaz már az a sztereotípia, hogy a szövetet nehéz tisztítani, vagy hogy a bőr kopik. Mint ahogyan az sem igaz, hogy a rusztikus bútorok egyértelmű bevonó anyaga a bőr, a moderneké pedig a szövet. Nem is olyan régen, a ’90-es években nehéz volt elképzelnünk, hogy egy bőrbútor a barnán, a feketén, az olajzöldön és a bordón kívül más színben is készülhet. Ez mára történelem, a modern minimalizmus jegyében született bőrgarnitúrák nem ritkán kivizöldek, vagy épp a pink valamely árnyalatában pompáznak. Mindezzel együtt sokszor látunk hófehér lakótérben hófehér bőrbútort, amely nemcsak az egyszerűség, de az elegancia jegyeit is magán viseli.

Aki a bőr mellett dönt, egyben a természetet viszi be otthonába. Mert lehet az bármilyen meghökkentő színű vagy formájú bútor, bevonó anyaga magán viseli annak az állatnak a sorsát, amelyből készült. Teljesen természetes, hogy láthatóak minimális ostornyomok vagy más, az adott állat korára, fajtájára jellemző jegyek. Pont olyan ez, mint amikor valódi fából készül bútorunk – nem várjuk el tőle az érzéketlen homogenitást, a maga természetességében gyönyörű.

A szövetek valamivel puhább ülést biztosítanak. Anyagösszetételük folytán a legtöbb szövet nagyon jól tisztítható, sok típus egyáltalán nem igényel vegyszert; ha csemeténk rajzkészségét a fotelen tökéletesíti, bizonyos típusoknál elegendő egy vizes törlés és a firkának nyoma sincs. Ezek a szövetek nem annyival kerülnek többe, mint amennyivel többet nyújtanak a hagyományos szövetekkel szemben, így ebben az esetben az ár/érték arány sokkal kedvezőbb. Sok bútornál a bevonószövet cipzárral könnyedén levehető, így mosógépben nem probléma a tisztítás. Aki pedig idegenkedik a bőr tapintásától vagy akár illatától, megteheti, hogy ahhoz a megtévesztésig hasonló szövetet választ.

A bőr rendszeres ápolást igényel, a szövet rendszeres tisztítást. Így tehát nagyon nehéz lenne egyértelműen letenni a voksot egyik vagy másik bevonóanyag mellett. De nézzünk néhány tulajdonságot mindkét anyagra vonatkozóan:

A bőr:

Termékeink bevonó anyaga nagy értékű, természetes állati bőr. Az általunk forgalmazott összes bőrbútor megfelel a törvényes előírásoknak, szabványoknak. Az előírások betartását a gyártónál végzett rendszeres ellenőrzések és független intézetek vizsgálatai is garantálják. A bútorbőr cserzett állati bőrből készült természetes termék. Minden darabja egyedi, mert a természetben nincs két egyforma bőr. Az összeválogatás során emiatt enyhe színeltérés, illetve a fényesség csekély eltérése előfordulhat. Élmény a tapintása és az illata. Jólesik puhán belefészkelődni, mégis masszív. Ápolása egyszerű, anyaga tartós, csaknem elnyűhetetlen. Kisugárzása egyedi, akárcsak azé, aki bőrbútort választ.

A szövet:

Az általunk forgalmazott szövetek mind jó minőségű alapanyagból (selyemből, műszálból, gyapjúból) készülnek.
Az egyszerűtől a mintásig, a moderntől a rusztikusig minden megtalálható kínálati palettánkon. A novalife az első szövet, amely szerkezetéből fakadóan a bőrhöz hasonlít, tapintása puha, nagy értékű anyagra emlékeztet, a felülete pedig olyan ellenálló, hogy a foltoknak esélye sincs vele szemben. A novalife-ra nyújtott garancia öt évre szól. Fontos követelménye, hogy a használó betartotta az ápolási előírásokat.